Před popravčí četou skončili členové dvou nejpopulárnějších hudebních skupin v KLDR včetně kapely Unhasu, kde v minulosti působila i Kimova manželka Ri Sol-ču. Bývalá přítelkyně Hjon Song-wol, o níž se v Jižní Koreji psalo, že s ní Kim udržuje poměr i poté, co se oženil, byla stejně jako Ri zpěvačkou.

Zatčení se uskutečnilo 17. srpna kvůli pornografickým videím, v nichž měli umělci vystupovat. Některá z nich byla údajně prodána do Číny. Podle zdroje jihokorejského deníku se navíc u části zatčených našly bible. O tři dny později je tudíž popravili jako členy zakázané politické opozice.

„Byli zastřeleni za přihlížení kolegů z orchestrů a rodin,“ popsal zdroj. Podle něj byly populární kapely z příkazu úřadů rozpuštěny a příbuzní popravených zřejmě posláni do kárných táborů.

Kim Čong-un s manželkou Ri Sol-ču

Kim Čong-un s manželkou Ri Sol-ču.

FOTO: Profimedia.cz

Kim Čong-un se s Hjon Song-wol seznámil před deseti lety, ještě když byli oba svobodní. Kimově otci a tehdejšímu vládci Kim Čong-ilovi se prý ale vztah nezamlouval a nařídil jeho konec. Kim mladší si posléze vzal kolegyni expřítelkyně a Hjon se provdala za armádního příslušníka. Podle listu Čosun Ilbo s ní ale Kim Čong-un poměr dál tajně udržoval.

Kim Čong-un a bývalá jeho přítelkyně Hjon Song-wol

Kim Čong-un a bývalá jeho přítelkyně Hjon Song-wol