Severokorejská oficiální tisková agentura KCNA v krátké zprávě oznámila, že Ri "prokázala hrdinského ducha sebeobětování, když za neočekávaných okolností zachránila bezpečí ústředí revoluce". Fráze "ústředí revoluce" je v KLDR často používána pro nejvyšší vedení země.

Vyznamenání Hrdina republiky je obvykle vyhrazeno pro hrdinské činy během války, uděluje se ale i jednotlivcům, kteří podstatným způsobem přispěli pokroku země. Naposledy ho obdrželi vědci, kteří se podíleli na prosincovém startu rakety dlouhého doletu a únorovém pokusném jaderném výbuchu.

Pak Kun-ha ze skupiny severokorejských přeběhlíků uvedl, že je "velmi mimořádné", aby tak prestižní cenu dostala tak nízko postavená funkcionářka. "Myslím, že mohla zasáhnout při pokusu o vraždu zamaskovaném jako dopravní nehoda," řekl agentuře AFP.

Státní televize odvysílala záznam z předávání vyznamenání, při němž Ri neovladatelně štkala a přihlížely stovky vojáků a dopravních policistů. "Nemohla bych cítit větší vděk za požehnání projevené naším uctívaným vůdcem, když mi udělil tuto nejvyšší poctu," řekla.