Mancini slíbil, že se stíhaní Massimilian Latorre a Salvatore Girone do čtyř týdnů vrátí. Itálie ale minulý týden uvedla, že může své rozhodnutí změnit a muži se nebudou muset vrátit. To Dillí pobouřilo.

Předseda indického nejvyššího soudu Altamis Kabír řekl, že velvyslanec podle něj nemá v případu diplomatickou imunitu. To by ho umožnilo stíhat za opovrhování soudem. Podle Kabíra velvyslanec přišel o imunitu tím, že se za oba námořníky písemně zaručil.

Zabili indické rybáře

Diplomatická imunita velvyslanci zaručuje svobodu pohybu, namítl velvyslancův advokát, který však dodal, že velvyslanec nemíní Indii opustit.

V Indii jsou oba námořníci stíhaní za to, že loni v únoru zabili dva indické rybáře. Obávali se, že jde o piráty, protože podivně manévrovali a nebezpečně se přiblížili k italskému tankeru. Indové podle jejich výpovědi nereagovali ani na slovní výzvy.

Italové tvrdí, že by námořníci měli být stíhaní ve své vlasti, protože rybáři byli zabiti v mezinárodních vodách. Indie ale tvrdí, že byli zabiti v jejich výsostných vodách.