Na začátku tříminutového videozáznamu je vidět mladého muže, jemuž se zdá, že cestuje na palubě severokorejského vesmírného plavidla. To vynese na oběžnou dráhu raketa stejného typu, jakou Pchjongjang vyslal do kosmu v prosinci.

Sen o New Yorku v plamenech

Jak raketoplán obíhá kolem Země za tónů aranžmá charitativní písně We Are The World Lionela Richieho a Michaela Jacksona z roku 1985, objevují se v detailních záběrech některé země, včetně šťastně znovusjednocené Koreje.

Následně je pod vlajkou USA vidět americké město připomínající New York, které je pohlceno plameny, očividně v důsledku raketového útoku. "Kdesi ve Spojených státech se oblaka černého kouře vznášejí k obloze. Zdá se, že hnízdo krutosti se stalo obětí požáru, který někdo založil," vysvětluje legenda.

Krátký film končí ujištěním mladíka, že jeho sen "se jednoho dne stane skutečností".

V prosinci KLDR vypustila raketu dlouhého doletu, která dopravila na oběžnou dráhu satelit. Severní Korea tvrdí, že vypuštění rakety mělo výhradně mírové cíle, Západ ale Pchjongjang podezírá, že se jednalo jen o zástěrku pro test zbrojních technologií.

Rada bezpečnosti OSN na krok KLDR reagovala zpřísněním sankcí. Pchjongjang následně oznámil, že v brzké době uskuteční svou třetí jadernou zkoušku.