Barmské úřady potvrdily jednoho mrtvého na palubě letadla. Druhou obětí byl motocyklista, který jel po cestě na okraji rýžového pole. Mezi zraněnými jsou i dva turisté, podle BBC by to mohli být Britové. Zraněni byli i oba piloti.

Zraněný pasažér barmského Fokkeru 100

Zraněný pasažér barmského Fokkeru 100

FOTO: ČTK/AP

Stroj havaroval při letu z metropole Rangúnu do města Heho v provincii Šan. Stroj se zřítil asi tři kilometry před letištěm.

„Příčina nehody zatím není jasná,“ uvedl mluvčí letecké společnosti Air Bagan. „Jenom piloti ji budou znát, ale my se s nimi nemůžeme spojit, protože je odvezli do nemocnice,“ dodal.

Rolník u havarovaného Fokkeru 100

Rolník u havarovaného Fokkeru 100

FOTO: ČTK/AP

Podle některých informací motor stroje hořel. Není ale jisté, zda skutečně hořel ještě před dopadem, při kterém se letoun rozlomil na dvě části.
V oblasti také panovala hustá mlha.

Region je oblíbený turisty, neboť se tam nachází jezero Inle.

Trosky letadla společnosti Air Bagan

Trosky letadla společnosti Air Bagan

FOTO: ČTK/AP

Air Bagan zajišťují vnitrostátní lety, měly dva tryskové Fokkery 100. Dále provozuje čtyři turbovrtulová letadla, dva ATR-42 a dva ATR-72.

Letecká doprava v Barmě je považovaná za nepříliš bezpečnou, letový park je obstarožní a stroje jsou špatně udržované. Turisté přesto volí leteckou dopravu, protože silnice jsou špatné a železnice bídná.