"Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání pilota při pokusu otočit letadlo a dostat se zpět na letiště," citovala zástupce ministerstva Sureše Ačarju SkyNews  Podle něj pilot po střetu s ptákem otáčel letadlo, které bylo už velice nízko, v příliš ostrém úhlu. Podle pátečního oznámení letiště v Káthmandú neštěstí způsobila srážka s ptákem, kterou pilot ohlásil před dopadem na zem. "Letecké neštěstí se nedá vysvětlit pouhým střetem ptáka s motory letadla," řekl v sobotu Ačarja.

Nepálští policisté prohledávají vrak Dornieru.

Nepálští policisté prohledávají vrak Dornieru.

FOTO: ČTK/AP

Svědci na místě v pátek tvrdili, že se pilot zřejmě pokoušel nouzově přistát na říčním břehu, kde je fotbalové hřiště,  ale letadlo se vzňalo. Podle některých výpovědí ale stroj hořel už ve vzduchu.

Video

Expirované video

V Nepálu si pád letadla vyžádal 19 mrtvých

Záběry ukazují, že přední část stroje byla v plamenech hned po dopadu. Oheň se rychle rozšířil na celý stroj. Požár se nepodařilo včas uhasit. [celá zpráva]

Nepálci hasí hořící letadlo

Nepálci hasí hořící letadlo

FOTO: ČTK/AP

Policie už předala odpovědnému úřadu černé skříňky

Dvoumotorový stroj Dornier Do-228 společnosti Sita Air mířil z Káthmandú do Lukly, která je výchozím bodem pro himálajské túry. Šestnáct cestujících mělo v sobotu zahájit dvoutýdenní cestu k Mount Everestu.