Soud ve Fuo-šanu uznal řidiče vinným z neúmyslného zabití, ale udělil mu mírný trest, protože se sám přihlásil policii a zaplatil část výdajů na lékařskou péči, napsal zpravodajský server BBC.

Ze záběrů bezpečnostní kamery je patrné, že šofér dodávky dívku jménem Wang Jüe nejprve srazil, chvilku zaváhal, když se oběť dostala pod kola jeho vozu, ale pak z místa zmizel, když ještě dívce přejel nohy. Před soudem muž uvedl, že se domníval, že do něčeho narazil, ale nezastavil, aby situaci zkontroloval.

Ulicí pak prošla asi desítka lidí včetně matky s dítětem a projeli jí i cyklista a motocyklista, všichni se ale zraněné obloukem vyhnuli a pokračovali bez mrknutí okem v cestě.[celá zpráva]

Až když dívku přejelo další auto, 58letá žena, která se živí sbíráním odpadků, ji přesunula na chodník a začala shánět její rodiče. Žena byla za svůj čin později oceněna jako "vzor národa".

Případ vyvolal v říjnu obrovské pobouření čínské veřejnosti. Rozproudila se diskuse o morálních hodnotách současné čínské společnosti, kterou stále více charakterizují osobní a finanční zájmy a lhostejnost k okolí.