„Odpoledne byla budova rady ministrů terčem útoku ozbrojených psanců, kteří se vydávali za revolucionáře, kterými ale nejsou,“ řekl Kíb večer v televizním projevu. „Tito psanci tvrdili, že zaútočili, aby dostali peníze určené jako odměna pro naše revolucionáře.“

Vláda peníze už začala vyplácet, ale pak vyplácení peněz zastavila s odvoláním na blíže neupřesněné "nesrovnalosti". To vyvolalo hněv řady Libyjců, kteří se zapojili do povstání a žádnou odměnu nedostali. Dodal proto, že vláda plní sliby a revolucionáře vyplácí, tito muži ale podle něj revolucionáři nebyli: „Nebudeme je dávat vyděračům a psancům a nebudeme jednat pod hrozbou síly.“

Podle mluvčího vlády začalo ministerstvo obrany po incidentu s představiteli povstalců jednat o tom, jak situaci s výplatami peněz za účast na povstání vyřešit.
Před sídlem vlády se v úterý ráno sešli demonstranti. V poledne tam bylo asi 200 lidí včetně bojovníků z města Jafran na západě země, kteří měli asi padesát aut s namontovanými protiletadlovými kanóny a raketomety.

Několik desítek jich zaútočilo na sídlo premiéra. Zabili jednoho strážce sídla a zranili tři další. Zraněn byl i jeden z útočníků a čtrnáct jich bylo zadrženo. Střet trval několik hodin, než se ozbrojenci stáhli. Většina osazenstva budovy před ozbrojenci uprchla, včetně ministra financí Hasana Ziglama a jednoho z místopředsedů vlády.