"Alláh odhalil Američany prostřednictvím nahrávky, na níž ta křižácká prasata z námořnictva močí na tělo afghánského bojovníka. To je jejich názor na ostatní lidi obecně a na muslimy zejména. Takovým způsobem s námi jednají," řekl Zavahrí s poukazem na starší nahrávku, která kolovala na internetu. Američtí vojáci na ní močí na těla zabitých bojovníků Tálibánu.

Video

Expirované video

Američtí vojáci močí na mrtvé Tálibance (YouTube)

"Co odpovíte dětem, až se budou ptát, co jste dělali proti lidem, kteří uráželi korán, vysmívali se prorokovi Mohamedovi, zabíjeli Afghánce a močili na jejich těla?" zeptal se Zavahrí Afghánců. Podle Zavahrího je jedinou správnou odpovědí připojit se k boji Tálibánu a Al-Káidy proti zahraničním vojskům.

Připomněl také to, že se nedávno k Al-Káidě přidaly somálské milice Šabáb. Hovořil o "šíření boje svaté války muslimským národem v době, kdy muslimové čelí nejdivočejší křižácké kampani ve své historii".

Ačkoliv Zavahrí vyjmenoval mnoho příkoří spáchaných podle něj na Afgháncích, nezmínil se ještě o masakru, při němž americký voják zavraždil v březnu 16 afghánských civilistů.

Všechny tyto události vedly ke zhoršení americko-afghánských vztahů.