Nyní třicetiletý Šroubek uprchl na Nový Zéland v září 2003 poté, co se zapletl do případu vraždy pracovníka autobazaru Vladimíra Domáčky. Toho v pražských Vokovicích zabil střelou z revolveru do hlavy Štěpán Císař, který za to byl odsouzen k 10 letům vězení. Důvodem vraždy byl Domáčkův údajný poměr s přítelkyní jeho kamaráda.

Šroubek byl u toho, když mezi Domáčkou a Císařem došlo k roztržce. Viděl, jak Císař Domáčku praštil lahví do hlavy a podle své výpovědi utekl do auta. Když za ním Císař přiběhl, křičel na něj: „Jeď, jeď. Asi jsem ho zastřelil.“ Druhý den za Šroubkem měl přijít Císař s dvěma muži, kteří se představili jako vyšetřovatelé a nutili jej ke křivé výpovědi v Císařův prospěch a vyhrožovali mu, že by mohli z vraždy obvinit jeho a zařídit to tak, aby byl policií zastřelen při pokusu o útěk.

Konec úspěšné kariéry na Novém Zélandě

Šroubkův přítel, český kickboxer Jan Antolík, mu dal svůj pas. Do něj Šroubek umístil svou fotografii a uprchl na Nový Zéland. Když tam v roce 2003 přijel, neuměl ani slovo anglicky, nyní je z něj kickboxer světové třídy, který dokonce reprezentoval Nový Zéland pod jménem Jan „Atomic“. Je také úspěšným podnikatelem, ovocnými nápoji z Evropy zásobuje novozélandské supermarkety.

V roce 2009 byla však jeho pravá identita odhalena, když česká pobočka Interpolu požádala novozélandské úřady o jeho vydání na základě zatykače, který byl vydán v souvislosti vyšetřováním vraždy.

Šroubek už úřadům v Aucklandu přiznal, že přicestoval do země s falešným pasem. Jeho advokát se ale snaží přesvědčit soud, že k útěku z České republiky měl pádné důvody. Podle soudce si Šroubek příběh zcela jistě nevymyslel, nicméně získat občanství na základě falešných dokumentů je podle něj netolerovatelné. Šroubka tak pravděpodobně čeká deportace.