Obyvatelé jedné ze čtvrtí na východě města donutili úředníky otevřít hráz, která chránila jeden průmyslový park Bang Chan, i když voda ohrozila jeden z objektů.

Starosta města Sukhumbhand Paribatra se snažil napětí mezi lidmi postiženými povodněmi, a těmi, jejichž majetek je uchráněn, zmírnit: “Mám rád lid stejně jako ostatní zvolení politici, ale někdy musíme být tvrdí vůči požadavkům menšiny kvůli osudu většiny. Nemohu ustoupit každému požadavku.“

Zaplavená část Bangkoku

Zaplavená část Bangkoku

FOTO: ČTK/AP

Už tak byly kvůli povodním, které zemi trápí od července, zavřeny stovky továren a dalších podniků. Desetitisíce lidí jsou proto bez práce.

Povodně už mají dopad i za hranicemi. Společnost Honda musela snížit na polovinu svou severoamerickou produkci, protože nedostává dost dílů z Thajska.


Zaplavený hrob v bangkokském buddhistickém chrámu

FOTO: Damir Sagolj, Reuters

Zpravodajka BBC ve městě Rachel Harveyová uvádí, že se zřejmě centrum podaří ochránit, ale čtvrtě, které s ním sousedí, za to draze zaplatí.

Stále větší kritice čelí i premiérka Šinavatrová, která je politicky nezkušená a trvalo dlouho, než její vláda začala podnikat rozhodnější kroky. Dlouho váhala i s evakuací a neinformovala o reálné hrozbě velké vody. [celá zpráva]

Thajci v jedné ze zaplavených ulic metropole

Thajci v jedné ze zaplavených ulic metropole

FOTO: ČTK/AP