„Rychlými výprodeji“, jak je označila jedna z britských diplomatek, se Kaddáfího režim snaží získat nějaké peníze, kterých se mu začíná nedostávat stejně jako paliva pro jeho ozbrojené síly. Zdroje v té souvislosti uvedly, že Kaddáfímu hrozí, že se brzy octne bez pohonných hmot.

Británie minulý měsíc uznala jako jediného legitimního zástupce libyjského lidu povstaleckou vládu, Přechodnou národní radu. Kaddáfího diplomaté se po oznámení, že budou vyhoštěni, snažili podle Telegrafu prodat „všechno, co nebylo přibito“, včetně aut, než se na velvyslanectví v prestižní čtvrti Knightsbridge v úterý nastěhovali noví zástupci rebelů z Benghází.

Podle britských představitelů narůstá tlak na Kaddáfího. „Máme informace, že bleskové výprodeje uskutečňují libyjské ambasády všude, aby režim v Tripolisu měl nějaké peníze,“ řekla britskému listu nejmenovaná diplomatka.

Zároveň ve čtvrtek pokročili rebelové na třech frontách směrem k Tripolisu. Jejich postup přerušil některé trasy pro dodávky paliva pro Kaddáfího síly.