Práce na opravě chladícího systému poškozené jaderné elektrárny byly ve středu opět přerušeny a dělníci evakuováni. Znovu začal unikat černý dým z nejvíce poškozeného třetího reaktor, kde unikal už v pondělí. [celá zpráva]

"Zaměstnanci byli staženi z velínu reaktoru 3,“ řekl představitel elektrárenské společnosti Tepco s tím, že zdroj kouře není znám.

Panují obavy, že by radioaktivita z elektrárny mohla zasáhnout oblast Tokia, protože se její únik nedaří zastavit. Hodnoty radiace ale zůstávají nyní stabilní.

Nebezpečí je dáno tím, že teplota v třetím a prvním reaktoru překročila limit 300 stupňů, na který jsou stavěné, a dosáhla 400 stupňů. Teplota stoupá poté, co se přestalo s chlazením reaktorů vodou pomocí vodních děl.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z oprav reaktorů jaderné elektrárny Fukušima (Reuters)

Dělníci museli zastavit práci na druhém reaktoru, protože úroveň radiace je příliš vysoká.

Obavy o zasažení Tokia radioaktivitou vzrostly ve středu poté, co bylo oznámeno, že hladina množství radioaktivního izotopu jódu ve vodě z vodovodu překračuje limit pro děti. [celá zpráva]

Všech šest budov s reaktory je už napojeno na vnější energetický okruh.

Situaci ještě zkomplikovalo ranní zemětřesení. První otřes měl sílu šest stupňů, druhý, který následoval po dvaceti minutách, 5,8 a třetí 4,7.