„Není to on a my jsme mu dali spoustu peněz,“ citoval deník nejmenovaného západního diplomata, který stejně jako několik dalších potvrdil, že muž nebyl ani z vedení Tálibánu. Američtí i afghánští představitelé shodně přiznávají, že jednání na vysoké úrovni dosáhla jen drobných výsledků.

NATO a afghánská vláda přiznaly, že s mužem z hraniční oblasti s Pákistánem jednaly třikrát. Vojáci Severoatlantické aliance mu zajistili bezpečnost a jednou ho letadlo NATO dopravilo až k prezidentskému paláci, kde muž jednal s afghánským prezidentem Hámidem Karzáím.

Pochybnosti o mužově identitě vznikly po třetím setkání v Kandaháru, jehož se zúčastnil i muž, který před lety znal Mansúra a nyní tvrdil, že vyjednavač vedle něj se mu nepodobá. Zatímco afghánští představitelé vyjadřují dál naději, že se muž objeví k dalšímu jednání, USA nyní s jistotou tvrdí, že naletěly podvodníkovi, který dostal tučné částky za souhlas s rozhovory a každou další návštěvu.

Obecně se má za to, že velení Tálibánu se skrývá v Pákistánu, přičemž jim pomáhá tamní vláda a armáda. Spoustu vedoucích tálibů nikdy žádný americký, afghánský nebo alianční představitel nespatřil.

Vedení Tálibánu se od rozhovorů s vládou distancovalo.