Nikaragua nechce své vojáky stáhnout. Kostarický prezident již jejich přesun nazval invazí. K řešení problému byla přizvána Organizace amerických států. Navrhla, aby Nikaragujci sporné území opustili a aby obě strany zasedly k jednacímu stolu a určily, kudy hranice vede. Jak Nikaragua, tak Kostarika to ale zatím odmítají.

Google uvedl, že skutečně na své mapě objevil nepřesnost a slíbil, že vše napraví. Nicméně jeho mapy tento týden zažehly další podobný spor. Omylem totiž přiřkly Maroku neobydlený ostrov, spíše velkou skálu, nedaleko jeho pobřeží. Záhy firma mapy opravila a ostrov označila za španělský.

"Problém je v tom, že ostrov, kde až na pár koz nikdo není a kterému Španělé říkají Isla de Perejil (Petrželový ostrov) a Maroko zase Leila (Noc), je předmětem sporů obou zemí už roky. V roce 2002 se kvůli němu málem vojensky střetly," podotkl americký novinář.

Omylu se dopouštějí i oficiální instituce. Americký úřad pro zeměpisná jména v roce 2008 omylem uvedl, že není jasné, komu patří ostrovy Dokdo ležící mezi Jižní Koreou a Japonskem. Obě země si na ně činí nárok, Spojené státy ale dlouhodobě zastávají názor, že ostrovy jsou jihokorejské. Američané tehdy Jihokorejce musely několik dní uklidňovat zvýšeným diplomatickým úsilím.