Morbidní scénu z 15. srpna kdosi zachytil na video a nyní byla vysílána na několika zpravodajských stanicích. U řady Pákistánců vyvolala pobouření a sklíčenost. Podle AP zde nejde o první takový případ a mnozí se táží, zda se násilí v zemi v poslední době natolik zvýšilo, nebo zda se informace o lynčování dostávají na veřejnost ve větší míře kvůli rozšíření elektronických médií mezi lidmi.

"To je to, co jsme? Surové bestie?" pokládá sugestivní otázku deník The News. "Tak absolutně zbavení lidskosti, že dav normálních lidí je pasivním divákem veřejného vraždění?"

Kolona lidí opouští oblast zcela zaplavenou a zničenou přívaly vody.

Kolona lidí opouští oblast zcela zaplavenou a zničenou přívaly vody.

FOTO: ČTK/AP

Podle úřadů si mládenci šli jen zahrát kriket poté, co se pomodlili a nasnídali. V sousedství kriketového hřiště se chvíli předtím odehrála ozbrojená loupež, proto se tamější obyvatelé měli na pozoru a policie byla poblíž. Když se najednou objevili mladíci s batohem, byli považováni za zloděje.

Původ videa není znám, ovšem očití svědci podle AP uvedli, že mnoho přihlížejících mužů si krvavou scénu nahrávalo na mobilní telefony. Přispělo to i k identifikaci některých útočníků. Zadrženo bylo již deset podezřelých včetně čtyř policistů.

Tato událost podle agentur nepřispívá k dobré pověsti Pákistánu, který žádá o mezinárodní pomoc pro vyrovnání se s následky katastrofálních záplav.

Spící dítě v jednom z provizorních táborů

Spící dítě v jednom z provizorních táborů

FOTO: ČTK/AP

Nejhorší záplavy v Pákistánu za posledních 80 let zasáhly pětinu pákistánského území a připravily o život až 2000 osob. Bez domova se ocitlo asi šest miliónů Pákistánců, obyvatelé humanitárních táborů si stěžují na nedostatek potravy. Jen v provinciích Sindh a Paňdžáb v centru a na jihu země je vinou velké vody bez přístřeší kolem 4,5 miliónu lidí. Celkem záplavy postihly podle hrubých odhadů mezi 15 a 20 milióny lidmi.

Rozdělování jídla v táboře pro lidi, kteří přišli při povodních o střechu nad hlavou.

Rozdělování jídla v táboře pro lidi, kteří přišli při povodních o střechu nad hlavou.

FOTO: ČTK/AP