Konzulka odmítla poskytnout další podrobnosti vzhledem k rozporuplným informacím policejního velitelství ve městě Pattaya.

O únosu podle listu Pattaya Daily News informoval 17. dubna plukovník policie Džamnong, který je zástupcem velitele v provincii na tiskové konferenci v Pattajské policejní stanici.

Únos zorganizoval šestatřicetiletý Polák Robert Stirring. Ten tvrdil, že si od něj 43letý Holanďan Willem Janssen půjčil peníze, když byl v Nizozemsku, ale nevrátil mu je.

Dva Češi proto Nizozemce 12. dubna unesli. Namířili na něj zbraně, zatáhli ho do auta, zavázali mu oči a odvezli jej na neznámé místo.

Požadovali od něj výkupné ve výši 90 000 eur (téměř 2,3 miliónu korun). Hrozili mu, že ho zabijí, pokud nezaplatí.

Únosci muži dovolili kontaktovat příbuzné v Nizozemsku, kteří převedli požadovanou sumu na účet. Holanďan o únosu pověděl svojí přítelkyni. Ta informovala policii.

Policii se po propuštění Holanďana podařilo odhalit totožnost cizinců. České únosce rukojmí identifikoval. List uvedl, že oba Češi se k únosu přiznali a zavedli policisty do třípodlažní budovy, kde svou oběť věznili, zatímco čekali na převod peněz.

Za organizátora únosu Nizozemec označil Poláka, který býval jeho přítelem. Policie se ho nyní snaží dopadnout.