Podle německého listu Stuttgarter Zeitung vyšetřovatelé pracují i s hypotézou, že Krejčíř Gemballovi mohl pomoci s útěkem.

Gemballa v Německu vlastní tuningovou firmu Gemballa Automobiltechnik, která dodává doplňky třeba automobilkám Porsche a Ferrari. Firma je ale v Německu nesolventní a údajně tam požádala o ochranu před věřiteli.

Gemballa přiletěl do JAR z obchodních důvodů 8. února. Ztratil se za podezřelých okolností poté, co požádal svou manželku, aby mu poslala milión eur. Po podnikateli pátrala v JAR i německá policie, ale bezúspěšně.

Krejčíř: Chtěl jsem mu pomoct

Krejčíř německým i jihoafrickým médiím potvrdil, že byl ochoten poskytnout Gemballovi peníze na založení franšízové firmy v Jižní Africe. "Já a několik mých přátel máme rádi toto umění sportovních vozů," řekl Krejčíř v neděli telefonicky listu Stuttgarter Zeitung. "Chtěl jsem mu pomoct, aby se zde etabloval," dodal.

Krejčíř ale popřel, že by se s Gemballou po jeho příjezdu do Jižní Afriky setkal, a prohlásil, že nemá ponětí, kde se Němec nachází. Německý list nicméně tvrdí, že jedna z hypotéz vyšetřovatelů je, že Krejčíř, který si údajně udržuje dobré kontakty jak na jihoafrické podsvětí, tak na tajné služby, mohl při Němcově zmizení pomáhat.

Krejčíř, který je v Česku stíhán za rozsáhlou trestnou činnost, včetně podvodu, zločinného spolčení a přípravy vraždy, žije v JAR od roku 2007. Soud před dvěma lety rozhodl, že podnikatel nemá být vydán do Česka k trestnímu stíhání.
Soud v Johannesburgu se znovu pokusí vyslechnout Krejčíře ve středu. Podnikatel má vypovídat jako svědek v kauze údajného únosu a smrti svého otce Lamberta. Stání by se měli zúčastnit i detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).