Mehsúd měl být zabit ve středu při útoku amerického bezpilotního letadla, na dům svého tchána. Podle prvních zpráv zahynula Mehsúdova druhá manželka a tchán. [celá zpráva]

V pátek pákistánská rozvědka oznámila, že mrtev je zřejmě i Mehsúd, což posléze potvrdily zdroje z Tálibánu. [celá zpráva]

Maulana Núr Saíd zdůrazňuje, že Mehsúd nebyl v domě, který zasáhla americká raketa. BBC však nevylučuje, že zpráva o vážné nemoci může jen připravovat půdu pro oznámení jeho smrti jde o to, aby nebyl zabit.

Pákistánský ministr vnitra Rahmán Málik vyzval Tálibán, aby předložil důkazy o tom, že Mehdúd žije. například videonahrávku. Velitelé radikálů to odmítli jako pokus odhalit, kde se skrývají.

Smrt vůdce popíral i vysoký představitel pákistánského Tálibánu Hakímulláh Mehsúd. I ten je ale údajně po smrti, údajně byl zastřelen o víkendu v boji mezi nástupci Bajtulláha Mehsúda.

Pákistánská vláda v červnu prohlásila, že chce dostat Bajtulláha Mehsúda, který zosnoval řadu atentátů se stovkami obětí, živého či mrtvého. Zahájila na něj hon.