Podle okresního soudce  Paula Conlona nemůže nevyprovokovaný útok na jednapadesátiletého řidiče, který nedělal nic jiného než svou práci, nic ospravedlnit. Soudce byl tak rozhořčen, že zkritizoval i úřad návladního, že špatně klasifikoval závažnost Elphickova zločinu, takže ho nemůže soudit za trest s horní sazbou do deseti let. Elphic tak bude nejspíš podmínečně propuštěn po jednom roce. 

"Je těžké pochopit, jak se společnost, v níž všichni žijeme, vyvinula tak, že téměř každý den vidíme jak se páchá extrémní násilí na nevinných a bezbranných lidech, zatímco pachatelé jsou zcela bezostyšní. Toto je jen další příklad," prohlásil pobouřený soudce.

Napadený řidič Ian Chalmers sdělil listu The Daily Telegraph, že bál o život. "Kopal mě tvrdě... Byl jsem omráčený. Stále se ptám, jestli jsem neudělal něco špatně, nějak ho nevyprovokoval, a stále nemohu přijít na to, co ho tak rozzuřilo," řekl Chalmers.

Elphic u soudu vypověděl, že během jízdy autobusem usnul a přejel zastávku, kde chtěl vystoupit. To ho rozzuřilo natolik, že zaútočil.