"Byly tam významné ztráty na životech. Naše myšlenky a modlitby směřují k rodinám, které byly postiženy touto velkou tragédií," uvedl Rudd.

Pohřešováno je 33 lidí, většinou žen a dětí, které asi zůstaly uvězněny v podpalubí. Zatímco muži byli hned u paluby, ženy měly samostatné kajuty níže, uvádí AP. Záchranáři přesto doufají, že se ještě podaří vytáhnout z vody další přeživší. Zatím jich bylo vytaženo přes padesát. Mluvčí novozélandského záchranného střediska Neville Blackmore místnímu rozhlasu sdělil, že většině z dosud zachráněných se podařilo dostat na záchranný člun. V oblasti po pohřešovaných pátrají nejméně tři lodě.

Není však přesně známo, kolik bylo lidí na palubě trajektu. Ministr dopravy Tongy Paul Karalus sdělil, že na lodi bylo 86 cestujících, policista Tupou Niua ale řekl, že seznamu lodní společnosti je uvedeno  96 jmen. 

"Trajekt se potopil rychle, ale nevíme proč," uvedl Blackmore. Potopil se asi 86 kilometrů severovýchodně od tonžského hlavního města Nuku'alofa a záchranné centrum o ní bylo informováno ve středu kolem 23:00 místního času (13:00 SELČ).