"Ano, dnes přiznal vinu před soudem během slyšení týkajícího se listopadových útoků," řekl agentuře Reuters policejní důstojník Rakeš Maria, který dohlížel na vyšetřování.

Kasab před tribunálem řekl soudci: „Pane, jsem vinen svými zločiny.“

Žalobce Udždžval Nikam k jeho vyjádření uvedl: „Je na soudu, zda se rozhodně přiznání přijmout, či ně. Je to všechno velmi náhlé.“

V květnu Kasab vinu popřel ve všech 86 bodech obžaloby. [celá zpráva]

Mimo jiné je obviněn z vedení války proti Indii, vražd a vlastnění výbušnin. Zatím není jasné, co ho přimělo k přiznání po měsících zapírání. Původně se sice přiznal, ale přiznání odmítl jako vynucené.

Hořící hotel Tádž Mahál

Hořící hotel Tádž Mahál

FOTO: Arko Datta , Reuters

Teror ochromil Bombaj

Loni v listopadu desetičlenná skupina ozbrojených atentátníků zaútočila na hotely a další objekty jako bylo nádraží, kde stříklel Kasab, nebo restaurace či židovské centrum v ekonomické metropoli Indie Bombaji a rozpoutala téměř tři dny trvající krveprolití.[celá zpráva]

Za pachatele atentátů byla označena pákistánská islamistická organizace Laškare tajjaba, která má sídlo v Pákistánu. V dubnu indický prokurátor Udždžval Nikam v soudní síni prohlásil, že do atentátů byl zapojen nejméně jeden důstojník pákistánské armády a podle složitosti příprav také pákistánská rozvědka. Ta měla s Laškarra tajjabe čilé styky kvůli zájmům v Kašmíru.

Pákistán po vlastním šetření připustil, že atentáty byly zčásti připraveny na jeho území, kde jsou i výsvikové tábory využívané Laškare tajjaba,  ale popřel podíl svých zpravodajských služeb na nich.