Pákistánská rozvědka o útoku informovala s tím, že bylo zabito 45 radikálů z hnutí Tálibán. Oblast je baštou vůdce pákistánského Tálibánu Bajtulláha Mahsúda, kterého chce vláda za každou cenu zlikvidovat. Mezi mrtvými je i vysoký Mahsúdův pobočník Sangín Chán. Na 60 osob bylo podle agentury AP zraněno.

Při prvním úterním útoku bezpilotní letouny zaměřily palbu na výcvikový tábor ve vesnici Nádžmaraí v Jižním Vazíristánu. Podle íránské televize Press TV zahynulo při náletu osm osob. O několik hodin později se terčem raketových útoků stal pohřeb. Útok byl proveden v době modliteb za zemřelého.

Zpravodaj televize Al-Džazíra Kamal Hyder uvedl: „Podle svědků je počet obětí vysoký, někteří naznačují, že bylo zabito až osmdesát lidí a desítky dalších zraněny.“ Dodal, že se k útoku nepřihlásila ani pákistánská armáda, ani Američané. Ti to však obvykle nedělají. Íránská televize Press TV uvádí, že útočily tři bezpilotní letouny

V loňském roce americké letouny podnikly desítky náletů na kmenových územích při hranicích s Afghánistánem, kde se útoky zaměřují na příslušníky Tálibánu, případně na členy teroristické sítě al-Kajda.

Poté co pákistánská armáda vytlačila Táliby z údolí Svát, které počátkem jara kontrolovali celé, zaměřila se na Jižní Vazíristán, který je jejich baštou

Boje mezi Táliby

Násilí se však objevilo i v řadách samotných Tálibů. V Déra Ismáíl Chánu jednoho z vůdců talibanské frakce Karího Zainuddína zastřelil jeden z jeho strážců. Zainuddín byl považován za možného Mahsúdova soupeře, který kritizoval velitele za útoky, v nichž přicházeli o život i civilisté.

Podle Zainuddínova pobočníka za útokem stál samotný Mahsúd.