Asi čtyři hodiny po startu posádka uviděla plameny u pravého okénka pilotní kabiny. „Kouř byl patrný v kabině a jeden z našich pilotů musel použít hasící přístroj,“ uvedl mluvčí nízkorozpočtové divize australské letecké společnosti Qantas Simon Westaway. Právě pod ní Jetstar spadá.

„Nouzově jsme stroj odklonili na mezinárodní letiště na Guamu, kde letadlo bez problémů přistálo,“ doplnil mluvčí. Nikomu ze 190 cestujících a 13 členů posádky se nic nestalo.

Na Guam, kde museli cestující přenocovat, než pro ně přiletí náhradní stroj, už míří tým vyšetřovatelů, aby zjistil, co bylo příčinou požáru.

Mimořádná událost vzbudila velkou pozornost, protože jde o stejný typ airbusu, jaký se nedávno zřítil do Atlantiku při letu z Rio de Janiera do Paříže a zahynulo 228 osob na jeho palubě.

Nouzově přistál airbus i v Rusku

Airbus A320 společnosti Aeroflot, který letěl na lince Irkutsk-Moskva, nouzově přistál v Novosibirsku kvůli prasklině, která se objevila na předním skle. Letoun bezpečně dosedl na zem, nikdo nebyl zraněn, uvedla bez dalších podrobností tisková agentura RIA Novosti.