"Ostatky byly vyzdviženy z vody krátce po poledni," oznámil brazilský mluvčí plukovník Jorge Amaral. Experti, kteří mají ostatky ohledat a pokusit se o identifikaci, jsou již na cestě. Ostatky nalezly pátrací týmy 800 kilometrů od severovýchodního pobřeží ostrova  Fernando de Noronha.

Amaral později doplnil, že kromě prvních těl, byly objeveny i další předměty, které nepochybně patřily pasažérům ze zmizelého letu. Záchranáři z vln vyzvedli i kožený kufřík s letenkou s rezervačním kódem na let AF 447 z Rio de Janeira do Paříže a také batůžek s přenosným počítačem.Podle nepotvrzených zpráv bylo jedno z těl v době objevení dosud připoutáno bezpečnostním pásem k modré sedačce.

Nepředpokládá se, že by někdo z 228 cestujících a členů posádky na palubě mohl přežít havárii, jejíž příčiny jsou stále obestřeny celou řadou nejasností. Nyní ovšem existuje naděje, že bude nalezena černá skříňka, která pomůže určit příčinu tragické události.

Záchranáři již jednou objevení trosek oznámili, ale později se ukázalo, že šlo jen o odpad z proplouvajících lodí. 

V oblasti zatím pátrá několik lodí brazilského námořnictva a brzy má připlout i francouzská loď se dvěma speciálními miniponorkami, které jsou schopné dosáhnout hloubky až 6000 metrů. Do oblasti míří také francouzská jaderná ponorka a svou pomoc přislíbily i Spojené státy, které posílají do oblasti tým se speciálním zařízením pro vyhledávání černých skřínek.

Čtěte také:
Ztracený airbus vyslal před pádem 24 chybových hlášení
Zřícené letadlo Air France se rozpadlo na kusy zřejmě za letu
Nad Atlantikem zmizel airbus s 200 cestujícími
Lidé nad Atlantikem nepřežili, stroj mohl zasáhnout blesk
Češka se podruhé narodila, nenastoupila do ztraceného airbusu
Video: Záchranáři našli trosky pohřešovaného letadla Air France
Na palubě zmizelého letadla Air France byli tři Slováci
Mobil muže ze ztraceného letadla zvoní, říká manželka
Letadlu Air France hrozil anonym v Buenos Aires bombou