Představitel indonéského letectva Suyono, který podobně jako mnoho Indonésanů používá jen jedno jméno, očekává, že počet obětí ještě poroste. Indonéská televize přinesla záběry hořících trosek. Podle AP bylo na palubě 112 lidí.

Zpravodajský server CNN informoval o nejméně 15 zachráněných osobách, z nichž některé utrpěly vážná zranění včetně mnohačetných zlomenin. Mezi těmito osobami jsou údajně příslušníci letectva, členové rodin vojáků a civilisté.

Místní obyvatelé sledují hořící letoun Hercules po pádu na Východní Jávě v Indonésii.

Místní obyvatelé sledují hořící letoun Hercules po pádu na Východní Jávě v Indonésii.

FOTO: Reuters

Místní televize Metro TV oznámila, že se letoun zřítil na několik domů ve vesnici Gaplak. Podle zpravodajství této stanice zahynuli na zemi nejméně dva lidé.

 

Letadlo je zcela zničené, zbyl jen ocastamní úřední činitel

"Letadlo je zcela zničené, zbyl jen ocas," popsal televizi situaci tamní úřední činitel.

Trosky stroje jsou rozesety na přilehlém rýžovém poli, což znesnadňuje přístup záchranářů k možným přeživším. Svědci vypověděli, že mnoho obětí havárie utrpělo rozsáhlé popáleniny.

C-130J Hercules

C-130J Hercules. Ilustrační foto

FOTO: Handout, Reuters

Stroj Hercules C-130 letěl podle armádního mluvčího Bambanga Soelistyona z metropole Jakarty do východní části ostrova Jáva. Nehoda se stala asi v 01:30 SELČ přibližně pět až sedm kilometrů od letecké základny Iswahyudi.

K pádu letadla došlo jeden den poté, co jiný indonéský Hercules v provincii Papua havaroval na přistávací dráze. Stroj podle CNN dosedl na plochu předčasně. Nikdo při této nehodě nepřišel o život. Příčiny dnešní tragické nehody jsou zatím nejasné.