Ve věku, kdy muži již plodí děti, je Lynghdoh uvězněn těle malého dítěte. V tomto období prochází nemocemi, které obvykle mívají devíti až dvanáctiměsíční děti. Lynghdoh měří 81 centimetrů a váží deset kilogramů.

„Jediná věc, kterou sdílí se svými vrstevníky, jsou zuby,“ řekl jeho pediatr z města Šillong. „Myslíme, že to je případ onemocnění hypofýzy vedoucí ke slabé sekreci růstových hormonů,“ dodává lékař.

„Je to případ opačný k předčasné senilitě, Jerly je rarita,“ řekl pediatr. Zvláště když všech šest Jerlyho sourozenců nemá žádnou fyzickou nebo psychickou poruchu.

 

Jediná věc, kterou sdílí se svými vrstevníky, jsou zubypediatr

Jerly neumí číst ani psát. Jeho rodiče žijící v zemědělském venkovském prostředí po jeho narození nezaznamenali žádnou abnormalitu. Podle matky Merildy však Jerly trpěl určitou formou epilepsie, když mu byly asi čtyři měsíce.

Rodiče jsou chudí, proto šli za lidovým léčitelem. Ostatní členové rodiny chtěli, aby se Jerlyho zbavili, protože může přinést prokletí. Matka to ale odmítla.

Teprve charitativní organizace zajistila pro Jerlyho sedmnáctiměsíční léčbu a poté byl předán nemocnici Ganeš. Podle lékařů je Jerly zcela závislý na své matce. Jeho případ chtějí podrobně zkoumat.