Piráti se k plavidlu o tonáži 30 000 tun a délce přes 180 metrů přiblížili o víkendu ve dvou lehkých člunech. Loď se jim snažila vyhnout a vyrazila plnou rychlostí. Z jednoho z člunů, vzdáleného necelých tři sta metrů, pak padlo osm výstřelů, plavidlo se však rychle vzdalovalo.

Je to letos první útok na tak rozměrnou osobní loď. „Pár jachet bylo uneseno, ty ale byly mnohem menší,“ řekl Cyrus Mody z Mezinárodního úřadu pro námořní plavbu (IMB). Nautica unikla bez poškození. Žádnému z 684 pasažérů a 400 členů posádky se nic nestalo a loď, která vyrazila z Říma, v pondělí ráno podle plánu připlula do ománského přístavu Salalah.

Piráti nejvíc útočí u pobřeží Somálska. Oblast je nejnebezpečnější na světě. V září tam zadrželi ukrajinskou loď Faina s třemi desítkami tanků, zřejmě pro Jižní Súdán, na palubě. V půlce listopadu zase piráti unesli saúdskoarabský tanker Sirius Star převážející ropu za víc než 100 miliónů dolarů. Za obě lodi požadují piráti vysoké výkupné. V případě Fainy se už s majiteli údajně dohodli. Hovoří se o částce okolo 20 miliónů dolarů.