Stovky turistů úřady v průběhu dne z letiště evakuovaly. Thajské aerolinky je nechaly odvézt autobusy do Bangkoku, kde jim zajistí ubytování.

Ve středu ráno se na letišti ozvaly dva výbuchy, které zranily nejméně čtyři lidi. V reakci na výbuchy úřady provoz letiště zcela zastavily. Tři demonstranti vnikli na kontrolní věž letiště a dožadovali se letového plánu premiéra Somčaje Vongsavata, který se vracel summitu v Peru a musel přistát v Čiang Mai na severu země. Později tam provládní demonstranti zastřelili jednoho protivládního aktivistu.

Vongsavatova vláda se skrývá na neznámém místě, je však podle generála Anuponga stále u moci. "Tohle není převrat,“ zdůraznil Anupong během tiskové konference. "Vláda má pořád všechny pravomoci. Mnou navrhovaná opatření jsou jen cestou k vyřešení problému, který naši zemi zatáhl do hluboké krize,“ dodal.

Protestující, které vede opoziční mimoparlamentní strana Lidové spojenectví pro demokracii (PAD), už od srpna okupují sídlo vlády. V pondělí zahájili protestní blokádu parlamentu a ohlásili "konečnou bitvu“ proti vládě.

Demonstranti žádají odstoupení vlády, která je podle nich zkorumpovaná a jedná proti monarchii. Současný premiér Somčaj je podle nich jen prodlouženou rukou bývalého předsedy vlády Tchaksina Šinavatry, kterého v roce 2006 svrhl vojenský puč. Tchaksin, který je Somčajovým švagrem, zůstává v zámořském exilu. Před měsícem byl v Thajsku odsouzen ke dvěma letům vězení za korupci.