Ta odvysílala záběry muže, jehož označila za nejstaršího syna korejského vůdce Kim Čong-nama, při návštěvě jistého pařížského neurochirurga. Lékař poté podle všeho odletěl do Pchjongjangu. “Prý se setkal (Kimův syn) s francouzským neurochirurgem, který pak z Paříže letěl do Pchjongjangu doprovázen Severokorejci,” uvedla televize.

V nemocnici, jejíž neurochirurgické oddělení měl navštívit, strávil syn severokorejského vůdce podle televize dvě hodiny. O dva dny později se dotyčný lékař objevil na pařížském letišti Charlese de Gaulla. Odtamtud odletěl do Pekingu, který je pro severokorejskou metropoli obvyklým přestupním bodem. Na letiště ho prý dopravil automobil, patřící severokorejské misi při UNESCO v Paříži. Totožnost francouzského lékaře japonská televize neprozradila, na záběrech má rozostřený obličej.

Nejasné zprávy o Kimově zdraví 

Zdravotní stav severokorejského předáka v poslední době vzbuzuje velkou pozornost světových médií. Ačkoliv oficiální představitelé země informace o jeho akutních zdravotních problémech stále popírají, podle tajných služeb Kim ve druhé polovině srpna prodělal mozkovou mrtvici. Od té doby je prý částečně ochrnutý.

Před týdnem se po zprávách japonských médií očekávalo, že Severní Korea možná oznámí Kimovu smrt. Spekulace se ale nakonec nepotvrdily. Představitelé tajných služeb se nicméně domnívají, že Kim se nyní zotavuje a stále pevně drží moc v rukou. Dokonce se objevily spekulace, že ani nemusel prodělat mozkovou operaci. Na veřejnosti se však neobjevuje

Před dvěma týdny Severokorejci zveřejnili deset fotografií Kima při návštěvě ženské dělostřelecké jednotky. Na snímcích Kim hovořil s vojáky a vojákyněmi a sledoval nácvik střelby. Fotografie však byly nedatované a Kim v khaki bundičce na nich vypadal zcela zdravě, což vzbudilo velké pochybnosti o tom, že snímky jsou aktuální

Kim se na veřejnosti neobjevil už více než dva měsíce, severokorejská tisková agentura KCNA sice uvedla, že sledoval 4. října fotbalový zápas dvou univerzitních týmů, ale snímek se neobjevil. Po zveřejnění fotografií poslal telegramy všem světových vůdcům, kteří mu gratulovali k 60. výročí založení země. Byl mezi nimi čínský prezident a generální tajemník OSN.