Odpoledne Mušaraf opustil prezidentský palác. Předtím mu vzdala naposledy čest vojenská jednotka a zazněla pákistánská hymna. Večer pak Národní shromáždění formálně jeho rezignaci přijalo. Volby nové hlavy státu by se měly konat do několika týdnů.

Mušaraf v televizi řekl, že o rezignaci velmi dlouho uvažoval. Sám zdůraznil, že především chtěl sloužit vlasti. Poděkoval také armádě, v níž sloužil 40 let a kterou využil k tomu, aby se chopil moci. Děkoval také policii a úřadům. "Vždy jsem se snažil dělat to nejlepší pro Pákistán. Já jsem použil slogan - Pákistán především," řekl.

O rezignaci se spekulovalo od minulého týdne, kdy parlament začal jednat o tom, zda se zahájí impeachment. Koncem týdne se jednalo o případné dohodě, podle níž by prezident odstoupil výměnou za to, že nebude trestně stíhán kvůli vyhlášení výjimečného stavu 3. listopadu 2007.

Popřel ale, že by nebyl schopen bránit se "falešným nařčením“, že zneužil moc, když vyhlásil loni v listopadu výjimečný stav. Zdůrazňoval, že během loňska vzrostlo napětí v zemi. Prvních 45 minut projevu dokonce vypadalo, že Mušaraf neodstoupí a bude tlaku čelit. "Jestliže má parlament právo mě odvolat, já mám právo tomu čelit. Nic špatného jsem neudělal," řekl.

Mušaraf v dlouhém vystoupení hájil svou politiku. Zmiňoval především to, jak se zlepšila ekonomická situace země za jeho devítileté vlády, které se chopil násilně. Zmiňoval stavby dálnic, ale i posílení měny a rychlý růst ekonomiky. Zdůraznil, že tento trend pokračoval až do roku 2007. Zmínil se také o tom, že se za jeho vlády zlepšila situace žen. Kleslo i napětí s Indií.

Spekulace o exilu v Saúdské Arábii

Americký magazín Newsweek napsal, že Mušaraf se chce v následujících třech měsících uchýlit do Saúdské Arábie. Spekulace o této možnosti přiživila i skutečnost, že se v pátek v Islámábádu nečekaně ukázal šéf saúdskoarabské rozvědky. Objevily se i dohady o exilu Mušarafa ve Spojených státech, avšak ministryně zahraničí Condoleezza Riceová tuto informaci popřela, když řekla, že to „není na pořadu dne“.

Pákistán pod vedením Mušarafa, bývalého velitele armády, byl považován za klíčového spojence Washingtonu v boji proti terorismu.