K neštěstí došlo ve chvíli, kdy se v pátek ulomil kus ledu z ledového pilíře seraku a strhl s sebou připevněná lana v oblasti známé jako Bottleneck ve výšce 8 200 metrů. Na K2 bylo v té době několik expedic. Korejský tým sestupoval dolů poté, co dosáhl vrcholu ve výšce 8611 metrů, který leží v Pákistánu v blízkosti čínských hranic. Mezi mrtvými jsou podle BBC Korejci a Nepálci a pravděpodobně i Francouz, Ir, Nor a Srb. 

"Podle zpráv a zvěstí kolujících mezi různými skupinami v základním táboře by mohlo být devět lidí mrtvých a čtyři stále pohřešovaní," řekl šéf italské horolezecké výpravy Agostino Da Polenza italské televizní stanici SkyItalia.

Mrtvých může být až 11

Švédský horolezec Fredrik Strang uvedl, že mrtvých může být až 11. "Důvodem (neštěstí) je špatná znalost hory. Lidé se spoléhali na ostatní a ne na své vlastní síly," řekl švédskému rádiu. Členové jeho expedice se v pátek rozhodli vzestup ukončit, vysílačkou prý ale slyšel, že další týmy nacházející se blíž k vrcholu mají potíže.

Horolezecké internetové servery uvádějí, že se v pátek při sestupu zřítil srbský lezec Dren Mandić. Holandská expedice na svých internetových stránkách uvádí, že tři její členové utrpěli omrzliny. Žádné informace zatím nejsou k dispozici o francouzském horolezci Huguesi d'Aubaredeovi, Irovi Gerardu McDonnellovi a třetím lezci identifikovaném jen jako Karím, kteří měli být v době neštěstí rovněž pod vrcholem K2.

Podle mluvčího pákistánské armády Farúka Firuze se horolezci stále ještě vracejí do táborů. Armáda zvažuje, zda má navzdory riziku poslat k vrcholku hory záchranný vrtulník. "Stále o tom diskutujeme, protože místo, kde k neštěstí došlo, je velmi vysoko," řekl.