"Jsme hrdí na tento útok a blahopřeji svým kolegům, že jej provedli úspěšně,“ komentoval sebevražedný atentát na dánskou ambasádu třiapadesátiletý Egypťan ve vojenské vestě do mikrofonu s logem televize Geo. "Vybrali jsme si pro útok čas, kdy kolem neměli být nevinní muslimové,“ dodal ještě. Všech osm obětí však byli právě muslimové.

Abú Jazíd hned po atentátu uvedl v internetovém poselství, že byl odvetou za přetištění dánských karikatur Proroka Mohameda.

Abú Jazíd je považován za operačního velitele Al-Kajdy v Afghánistánu. Na pozici tři v síti se dostal loni, když abú Ubajda Masrí podlehl v Pákistánu hepatitidě. Západní experti jsou přesvědčeni, že právě muž v této pozici plánuje a nechává provádět útoky radikálů na celém světě.

Egypťan, zvaný též šajch Saíd je též považován za muže, který sehnal peníze na útoky z 11. září 2001. Televizi Geo potvrdil, že se Al-Kajda silně angažovala v těchto útocích stejně jako v atentátech na americká velvyslanectví v Keni a Tanzánii.

V rozhovoru také odsoudil pákistánskou vládu, že bojuje proti islámských radikálům,  hájil taktiku sebevražedných útoků a předpověděl vítězství Tálibánu a Al-Kajdy v Afghánistánu

Předpokládá se, že tento muž patří k veteránům teroristické sítě. V roce 1982 byl odsouzen v souvislosti s úspěšným atentátem na egyptského prezidenta Anvara Sadata.