Švagr vůdce Rudých Khmerů Pol Pota Ieng Sari je na pětičlenném seznamu žijících nejvyšších představitelů režimu, kteří by měli stanout před Mezinárodním trestním tribunálem pro Kambodžu i se svou ženou, ministryní sociálních věcí Ieng Titrith.

Tento tribunál dosud obvinil dvě osoby: Kang Kek Ieua, známého pod přezdívkou Duch, který řídil věznici S-21 v Phnompenhu, a Nuon Cheaha, nejvyššího žijícího představitele Rudých Khmerů. Oba jsou obviněni ze zločinů proti lidskosti.

Obhájci Ienga Sariho namítají, že bývalý ministr zahraničí Polpotova režimu souzen být nemůže, protože by byl souzen dvakrát za stejný čin.

Poté, co Vietnamci svrhli v roce 1979 kambodžský režim, který násilím budoval zemědělský komunismus, byl Ieng Sari odsouzen v nepřítomnosti za genocidu. Trest mu ale byl prominut na základě královské milosti před dvanácti lety.

Ieng Sari je i ve svých 82 letech stále považován za vlivného a významného politika. Do země se po pádu krutého režimu vrátila řada vzdělaných kambodžských emigrantů právě na základě jeho výzvy. Kambodžané, kteří přežili v táborech řádení polpotovců, si naopak jeho potrestání žádají.