Atentátník bombu upevněnou na motorce odpálil v blízkosti policejní stanice. Většina zraněných jsou rovněž policisté, jsou mezi nimi ale také školáci a další civilisté. Oblast atentátu byla uzavřena a zranění převezeni k ošetření.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale úřady z něj podezřívají tamilské separatisty. Podle úřadů právě Tygři osvobození tamilského Ílamu (LTTE), kteří už 25 let bojují za samostatný stát na severu a východě ostrova, stojí za současnou vlnou pumových atentátů zaměřených na policejní stanice a prostředky hromadné dopravy.

V posledních týdnech na Srí Lance počet útoků stoupl; jejich oběťmi však už nejsou jen vojáci či policisté, jako tomu bývalo v minulosti.

 

Tvrdé střety vládních vojsk a separatistů

Vláda během posledního roku vytlačila tamilské separatisty ze značné části území, které po léta ovládali. Na severu Srí Lanky v posledních týdnech probíhaly tuhé boje mezi separatisty a postupujícími vládními vojsky.

Tvrdé střety přiznávají obě strany, ale potvrdit počty obětí není možné. Obě strany uvádějí zcela odlišná čísla a do oblasti bojů nemají novináři možnost vstoupit.

Boj LTTE a vládních vojsk si od roku 1983 vyžádal již na 70 tisíc lidských životů.