"Obama Izraeli nabídl 300 miliard dolarů pomoci i další vojenskou podporu a vyhnul se tématu izraelských jaderných zbraní. Myslíme si, že se bojí, že ho izraelští agenti zabijí a že jej potká stejný osud jako Kennedyho, když slíbil, že prověří izraelský jaderný program," řekl Kaddáfí.

Izrael nikdy nepřiznal, že má jaderné zbraně, i když se odhaduje, že vlastní na 200 atomových hlavic. Američtí politici se drží oficiální verze a o izraelském vojenském jaderném programu nehovoří. Až bývalý prezident James Carter po nedávné návštěvě Blízkého východu prohlásil, že má židovský stát přinejmenším 150 jaderných zbraní.

Kaddáfí ve svém projevu dále vzkázal Obamovi, aby se jako černoch zbavil pocitu méněcennosti, protože jinak bude jeho politika v Bílém domě horší než politika bělochů. "To bude tragédie. Vyzýváme ho, aby na sebe byl jako na černocha hrdý a aby si uvědomil, že Afrika stojí za ním. Jestliže se nezbaví svého komplexu, bude jeho zahraniční politika horší než politika bělochů," řekl. Obama je synem keňského otce a americké matky a bude-li zvolen, stane se prvním černošským prezidentem USA.

Kaddáfí se domnívá, že by měl Obama zahraniční politiku založit na podpoře chudých a slabých členů společnosti a že by se měl postavit za Palestince a "svobodné arabské národy" a nikoli za "americké agenty" v arabském světě.