Ubajdá je považován za klíčovou figuru příprav bombových útoků v londýnském metru a autobuse v roce 2005, při němž zahynulo přes pět desítek lidí, a stojí prý i za přípravami na zmařený útok proti civilním letadlům z roku 2006.

"Lze podloženě vyvozovat, že je mrtvý," cituje Reuters představitele, který nechtěl být jmenován. Mediální společnost McClatchy Newspapers uvedla, že Ubajdá Masrí zemřel na hepatitidu v Pákistánu.

Zdroj agentury Reuters odmítl diskutovat o okolnostech této smrti, připustil ale, že vše ukazuje na to, že konec Masrího života byl nenásilný.

"Byla to velká postava operativních složek (Al-Kajdy)," uvedl jiný americký představitel. "Ovládal operační vazby vně jihoasijského regionu. Al-Kajda utrpěla citelnou ztrátu, když o tohoto muže přišla," dodal.

Také britské zdroje odmítly o Masrím diskutovat s poukazem na to, že příští týden začíná proces s osmi strůjci pokusů o atentáty na civilní letadla na transatlantických linkách. Naznačily však, že o smrti Ubajdá Masrího se v kruzích rozvědky už určitý čas ví.