Atentátník použil k útoku automobil naložený výbušninami, s nímž se v době dopravní špičky přiblížil k americkým obrněným vozům. Exploze poškodila jedno vojenské vozidlo a lehce zranila čtyři vojáky. Ti podle amerických vojenských zdrojů nepatřili ke kontingentu mezinárodních sil ISAF, ale k menší jednotce, která pomáhá s výcvikem afghánské armády a policie.

K útoku se po telefonu přihlásilo hnutí Tálibán. "Zahraniční vojáci a jejich afghánští otroci by se měli připravit na letní sebevražedné a gerilové útoky mudžáhidínů. Tento rok bude nejkrvavější," citovala agentura Reuters mluvčího radikálů Zabiulláha Mudžáhida.

Mudžáhid rovněž pohrozil, že se Tálibán při sebevražedných atentátech zaměří především na Kábul. Cílem radikálů je podle něj svržení prozápadní afghánské vlády a vyhnání zahraničních jednotek ze země.

Bezpečnostní situace v Afghánistánu se zhoršuje a loňský rok se stal zatím nejkrvavějším obdobím od svržení Tálibánu v roce 2001. Radikálové loni v Afghánistánu spáchali přes 140 sebevražedných útoků a při násilnostech zahynulo 6500 lidí. Zatím nejhorší letošní incident se odehrál v únoru v Kandaháru, kde sebevražedný atentátník zabil na 80 osob.