New Idea však nebylo jediné médium, která informace prozradilo, zprávu zveřejnil i americký web The Drudge Report a jeden německý deník.

Týdeník New Idea v krátké omluvě uvedl, že vědomě neporušil žádné informační embargo. Časopis uznal, že publikování těchto informací lze považovat za "necitlivé a nezodpovědné".

"Litujeme našeho vážného nedostatku v úsudku," napsal australský magazín. "Upřímně se omlouváme všem čtenářům, vojákům, jejichž životy jsou při službě doma i v zahraničí v neustátém nebezpečí, a jejich rodinám a milovaným," napsal časopis v omluvě.

Třiadvacetiletý syn zesnulé princezny Diany sloužil deset týdnů v Afghánistánu jako podporučík v pluku Blues and Royals v provincii Hílmand, kde probíhají nejtěžší boje s islámskými extremisty a bojovníky Tálibánu.

Armádě se dlouho dařilo jeho přítomnost v Afghánistánu tajit. O jeho nasazení nebyly podány žádné informace, aby nebyla vyvolávána snaha extremistů zaútočit právě na něj a členy jeho jednotky a na mlčení o princi se dohodlo ministerstvo obrany s britskými mediálními organizacemi a tiskovými agenturami. Australský týdeník se však na této dohodě nepodílel.

Den poté, co se informace rozšířila do všech světových médií, se britské ministerstvo obrany rozhodlo prince okamžitě stáhnout.