Při jednom incidentu zaútočili vládní vojáci na velký počet ozbrojenců, kteří se sešikovali k útoku na vojenskou pevnost. Zabito bylo šest desítek ozbrojenců, uvedl vládní mluvčí Asar Abbás. Vládní vojáci podle něj žádné ztráty neutrpěli.

Ozbrojenci také zaútočili na vojenský konvoj a zranili čtyři příslušníky vládních sil. Ti se ale ubránili a při následných bojích zabili až 30 ozbrojenců, uvedl Abbás. Bilanci, kterou uvedl, není možné ověřit z jiných zdrojů.

Boje při afghánských hranicích se v uplynulých dnech vystupňovaly. V úterý přepadly čtyři stovky bojovníků Tálibánu vojenský tábor, který na den ovládly. Zahynulo při tom sedm vládních vojáků a dalších 15 zůstává nezvěstných.

CIA: Bhuttovou zabila al-Kajda

V Pákistánu mezitím nadále pokračuje vyšetřování násilné smrti vůdkyně opozice Bénazír Bhuttové, při němž pomáhají i experti ze britského Scotland Yardu. Vyšetřovatelé se domnívají, že za prosincový atentátem na někdejší premiérku stojí al-Kajda. Tuto skutečnost potvrdila v pátek také americké Ústřední zpravodajská služba (CIA).

O zodpovědnosti al-Kajdy se bezprostředně po atentátu zmiňovala pákistánská média. Většina Pákistánců se přesto domnívá, že Bhuttová zemřela na pokyn prezidenta Parvíze Mušarafa.

Mušaraf původně loni na podzim uzavřel s Bhuttovou dohodu o budoucím rozdělení si moci v zemi. Expremiérka od dohod ale měsíc před plánovanými volbami ustoupila. Zemřela na předvolebním shromáždění v Rávalpindí. Její smrt vyvolala v zemi vlnu násilných protestů, které ústřední komisi donutily posunout termín voleb na 18. února.