Mluvčí strany PPP na otázku, zda je možná spolupráce s Mušarafem, odpověděl: „všechny možnosti jsou otevřené“. Mluvčí PPP Farhatullah Babar své vyjádření dovysvětlil: „Jsou tu mosty, které přejdeme, když oni přijdou.“

PPP se tak vrací k původní dohodě, kterou sjednala Bhuttová s Mušarafem před kontroverzními prezidentskými volbami. Podle této dohody si měli rozdělit moc, Mušaraf by se stal prezidentem a Bhuttová se pokusila získat ve volbách křeslo premiérky. Dohoda se rodila velmi těžce, nakonec však Mušaraf ustoupil, stáhl stará obvinění Bhuttové z korupce a umožnil jí návrat do země.

Když Mušaraf po prezidentských volbách vyhlásil 3. listopadu výjimečný stav a opakovaně uvalil na Bhuttovou domácí vězení, aby se nemohla zúčastnit zakázaných opozičních mítinků, což zdůvodnil obavami o její bezpečnost, Bhuttová oznámila, že dohody vypovídá. Sdělila, že s Mušarafem už spolupracovat nebude, vyzvala ho, aby odstoupil, a pokusila se sjednotit celou pákistánskou opozici.

Spojení s Mušarafem míří proti fundamentalistům

Očekává se, že opozice parlamentní volby přeložené na 18.února vyhraje. Podle průzkumů by měla obsadit asi dvě třetiny křesel v pákistánském parlamentu. Někteří analytici předpokládají, že většinu může získat dokonce jediná z opozičních stran - . PPP.

Spojení PPP s Mušarafem se považuje za nestabilní a zřejmě pouze krátkodobé kvůli mnoha rozporům. Na druhou stranu ale představuje spojení dvou sekulárních sil v zemi, které čelí nárůstu síly muslimských radikálů. Skupiny napojené na Tálibán se Islámábádu jen obtížně daří zadržovat při hranicích s Afghánistánem.

V pondělí byla napadena kolona pákistánské armády při hranicích s Afghánistánem. V přestřelce padlo sedm vojáků. Zabito bylo 23 útočníků napojených zřejmě na Tálibán. Pákistán do kmenových oblastí při hranicích s Afghánistánem vyslal už sto tisíc vojáků.