Podle kolegů čtyřiapadesátileté Gillian Gibonsové z Liverpoolu jde o nevinný omyl.

Paní Gibbonsová, která do školy přišla v srpnu, učila děti o zvířatech. Požádala sedmiletou holčičku, aby přinesla do škola plyšového medvídka a požádala třídu, ať pro něj najdou jméno. "Přišly s osmi jmény včetně Abduláha, Hasana a Mohameda," uvedl Boulos. Mohameda navrhlo nejvíce dětí - 23.

Podle ředitele si každé dítě mohlo na víkend vzít medvídka domů a psalo se deník o tom, co s medvídkem dělalo. Na sešitě, kam se všechny příběhy psaly, bylo napsáno: Mé jméno je Mohamed. Sám medvídek na sobě jméno neměl. Při zatčení učitelky policie v neděli zabavila sešit a vyslechla holčičku, které medvídek patří.

Zatím není jasné, zda bude učitelka obviněna, ale připravuje se obvinění podle článku 125 o "urážkách  víry a náboženství". Pokud bude žena obviněna, tak by ji hrozil trest šesti měsíců vězení, čtyřiceti ran nebo pokuta.

Škola pro muslimské i křesťanské děti je do ledna uzavřena z obav, aby se nestala terčem útoků muslimských radikálů. "Je to velmi citlivé téma. Bojíme se o její bezpečnost," uvedl ředitel školy Robert Boulos. Islám zakazuje zobrazovat proroka Mohameda.