Vojáci, kteří byli v pátek ukázáni, byli do oblasti bojů dopraveni v sobotu vrtulníky. Svůj post opustili ve čtvrtek v noci. Část jich údajně utekla, další se vzdali radikálům. "Vzdal jsem se, protože jsem si uvědomil,, že bojuji proti muslimským bratřím," řekl Šafiulláh z oblasti Dargai.

Dva vojáci z této oblasti dokonce mohli o svém osudu informovat rodiny, které se sešly s místním velitelem Tálibánu. Na zajatých vojácích pocházejících především z okolí byl vidět stres. Žádný z nich už na sobě neměl uniformu, tu buď zahodili, nebo dali radikálům.

Armáda ale popírá, že by vojáci byli zajati. Chabý výcvik vojáků naverbovaných při hranicích s Afghánistánem je však znám, stejně jako jejich malá chuť bojovat. Ví se i o dezercích. 

Páteční přehlídka zajatců ukazuje, že pákistánská armáda v oblasti zdaleka neslavila takové úspěchy, o kterých hovořil její mluvčí. Ten uváděl, že jen ve čtvrtek padlo v bojích na 70 radikálů. Celkově jich podle armády bylo zabito 180, přičemž mělo při akci padnou šestnáct vojáků.