Thajská policie dvaatřicetiletého Kanaďana, který na internetu používal nicku Vico, zadržela na severovýchodě země na základě mezinárodního zatykače vydaného Interpolem.

"Moji muži ho zatkli ráno na venkově v Nakhon Ratčasima," uvedl šéf turistické policie Čučart Suwannakom. Místo se nachází asi 250 kilometrů severovýchodně od Bangkoku. Podle policie bude odpoledne převezen do hlavního města k výslechu.

Rozmazání obličeje na snímků muži nepomohlo

Zatčen byl krátce poté, co se podařilo odhalit jeho identitu, když policejní odborníci rekonstruovali jeho podobu z obrázků, kde měl obličej zdeformovaný počítačovým programem.

:. Rozklíčování fotky údajného pedofila. Foto: ČTK/AP

Christian Paul Neil zveřejnil na internetu dvě stě fotografií zneužitých dětí, na nichž sám vystupoval.  Je také podezřelý, že ve Vietnamu a v Kambodži zneužil nejméně dvanáct dětí ve věku od šesti do deseti let.

Thajská policie obviňuje navíc Neila, že v letech 2002 až 2003 zneužil tři thajské chlapce, kterým tehdy bylo devět, dvanáct a třináct let. Oběti se přihlásily úřadům, když poznaly v médiích Neilův obličej.

Thajské úřady ho poznaly na záběrech bezpečnostních kamer z letiště v Bangkoku, kam Neil přiletěl 11. října z Jižní Koreji. To už byl na něj zahájen hon. Od zjištění jeho podoby 7. října Interpol kontaktovalo 350 lidí z celého světa s informacemi o něm. Pátrala po něm police v několika zemích jihovýchodní Asie. Neil, který pochází z Britské Kolumbie, vyučoval angličtinu v Thajsku, Jižní Koreji a Vietnamu.