Jednou z obětí tajfunu, který provázely větry o rychlosti 130 kilometrů za hodinu, je třináctiletý chlapec z provincie Quang Ngai. Utopil se, když se snažil dostat k lodi své rodiny. Další úmrtí je hlášeno z provincie Quang Binh, uvedl Nguyen Duc Tien, který má v provincii na starosti řešení mimořádných událostí.

V provincii Ha Tinh zase vichřice strhala elektrické a telefonní vedení, takže je řada míst bez spojení a trpí výpadky proudu. Záplavy, které s sebou tajfun přinesl, také zničily tisíce hektarů rýžových polí v provincii Nghe An.

Ještě před příchodem živlu místní úřady evakuovaly z ohrožených, nízko položených oblastí 400 000 lidí. Evakuovaní tráví noc ve vládních budovách a ve školách ve výše situovaných lokalitách hlouběji ve vnitrozemí.

O víkendu tropická bouře Lekima připravila o život 12 lidí na Filipínách. Evakuováno bylo kvůli ní i 250 000 lidí v jižní Číně. Původně se předpokládalo, že tam Lekima, které posílila na tajfun, zamíří. Čínské úřady rovněž uzavřely téměř všechny turistické atrakce na jihočínském ostrově Chaj-nan a odvolaly z moře 20 000 rybářských člunů.

Nyní Lekima postupuje ze středního Vietnamu na západ k Laosu.

V západním Pacifiku už se mezitím utvořil další tajfun Krosa, jehož příchod se očekává na Tchaj-wanu a na východočínském pobřeží v příštích dnech.