Ze setkání nebylo zatím vydáno žádné komuniké, ale mluvčí OSN uvedl, že Gambari naléhal na generála, "aby ukončil represe proti protestujícím, propustil zadržované a postupoval v zavádění demokratických reforem, lidských práv a národního usmíření."

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Tom Casey sdělil, že Washington chce, aby OSN dala juntě jasný signál, že "vůdci Barmy se musejí doopravdy angažovat ve vážném dialogu se všemi stranami." 

Bývalý nigerijský ministr zahraničí Gambari se setkal už v neděli s vůdkyní opozice a nositelkou Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij, která je držena v domácím vězení. Byl také účasten provládní demonstrace v Lašiu.

Barma zásah objahuje

Barmská vláda také zopakovala svou verzi událostí. Vyjádření bylo podobné, jaké pronesl ministr zahraničí Njan Win v OSN. Podle něj "neokolonialismus zvedl svou škaredou hlavu", když se pokoušel šířit dezinformace o potlačování lidských práv v Myanmaru, jak se nyní nazývá Barma.

"Situace by se nezhoršila, kdyby původní protest malé skupiny aktivistů proti zvýšení cen ropy nebyl využit politickými oportunisty," řekl ministr při svém vystoupení na Valném shromáždění OSN. Oportunisté podle něj zneužili situace a udělali z protestů politickou show podněcovanou některými mocnostmi. Podle něj bezpečnostní síly zasáhly, až když "dav začal být nezvladatelný a provokoval".