Kasúrí uvedl, že podobný útok by vedl ke smrti desítek nevinných civilistů. Reagoval na sdělení Bílého domu, že při útoku na hlavu teroristické sítě al-Kajda nelze vyloučit žádnou akci. Mluvčí Bílého domu Tony Snow sdělil, že USA uznává suverenitu Pákistánu, ale že Bushova vláda vždy sama rozhoduje o útocích na cíle, zejména v případě tak důležitých akcí, jako je boj s terorismem . 

Podle ředitele americké národní zpravodajské služby USA Mikea McConnella mají tajné služby infomace, že se bin Ládin skrývá v nepřístupných hornatých oblastech na severozápadu Pákistánu při hranicích s Afghánistánem, které ovládají horské kmeny. Al-Kajda tam našla bezpečný přístav a získala bávalou sílu.

Kasúrí ale popírá, že by byl bin Ládin v Pákistánu.

Pákistánská armáda v kmenových oblastech obou Vazíristánů podniká operace proti horským kmenům napojeným na Tálibán, které před týdnem vypověděly mírovou smlouvu. V pondělí v Severním Vazíristánu pákistánští vojáci zabili 35 ozbrojených radikálů, kteří zaútočili na armádní kolonu. Zahynuli i dva vojáci a dvanáct jich bylo zraněno.

Loni uzavřené příměří kritizují USA. "Místo, aby vytlačili al-Kajdu, lidé, kteří žijí v těchto kmenových oblastech, tak jim tam zřídili bezpečný přístav, kde může cvičit a rekrutovat," uvedl McConnell.