Policista Jiří Novák podle televize Nova pokračoval ve výčtu důkazů svědčících o Krejčířově nezákonné činnosti v České republice. U soudu mimo jiné řekl, že policisté u Krejčíře doma nalezli množství falešných dokumentů, včetně průkazu člena České advokátní komory a průkazu člena Parlamentu České republiky.

Krejčíř měl podle Nováka doma také lyžařské brýle, na nichž byly zjištěny stopy DNA podnikatele Jakuba Konečného, jenž je od března 2005 nezvěstný.

Poté Novák odpovídal na otázky Krejčířových obhájců.

Žádost o vydání Krejčíře do ČR projedná soud v druhém sledu

Soud se zatím zabývá pouze možným propuštěním uprchlého podnikatele na kauci. Žádost o vydání Krejčíře do ČR se na pořadu jednání ocitne až jako druhá. Formálně ovšem už extradiční řízení začalo.

Krejčíř byl na základě české žádosti zadržen 21. dubna v Johannesburgu hned po příletu do Jihoafrické republiky. [celá zpráva] Případ se zkomplikoval, když se načas dostal na svobodu. [celá zpráva] Soud ho nařídil propustit, protože jeho obhájci odůvodnili, že byla překročena délka vydávací vazby.

Soud ale poté nařídil Krejčíře opět zatknout. Podnikatel se sám dostavil za svými právníky a jihoafrická policie jej znovu zatkla. [celá zpráva] Krejčíř svým dobrovolným příchodem chtěl prý dát najevo, že nehrozí nebezpečí jeho útěku.

Krejčíř je v ČR stíhán za podvody a přípravu vraždy. V roce 2005 uprchl i s rodinou na Seychely. [celá zpráva]