Hlavní obsah

Zabili jsme stovky povstalců, hlásí ukrajinská armáda

Ukrajinské letectvo při pátečních útocích na základny a pozice proruských separatistů údajně zabilo stovky povstalců. Oznámil to armádní mluvčí Vladyslav Selezňov. Při nočních střetech vojáci ztratili sedm mužů a 33 dalších bylo zraněno, uvedla agentura Unian s odvoláním tiskové středisko „protiteroristické operace”.

Zabili jsme stovky povstalců, hlásí ukrajinská armáda

Ukrajinské letectvo útočilo na základny a pozice separatistů u obcí Golmovskyj, Perevalsk, Dzeržynsk a Izvarino v Doněcké a Luhanské oblasti .

"Podle zjištěných údajů povstalci utrpěli značné ztráty. Vojenské letectvo zničilo dvě minometné baterie, dva tanky, tři obrněné transportéry a velké množství automobilové techniky a munice," oznámil Selezňov během noci na sobotu.

Raketomet BM-21 Grad ukrajinské armády, stejný typ podle ministerstva obrany používají i proruští separatisté.

Foto: Gleb Garanich, Reuters

Řady povstalců se prý také ztenčují dezercemi. Podle listu Doněckije vesti z města během posledních 24 hodin dezertovala nejméně třetina z ozbrojenců, kteří se sem stáhli poté, co je armáda donutila k vyklizení Slavjanska a Kramatorska.

Rebelové ostřelovali řadu armádních stanovišť z raketometů BM-21 Grad a z minometů.

Seznam podezřelých

Ruští vyšetřovatelé na svém webu zveřejnili seznam nových podezřelých z válečných zločinů na Ukrajině. Na seznamu figuruje například ukrajinský plukovník, který prý osobně dal rozkaz k palbě, v níž zahynul ruský kameraman, náčelníci armádního letectva, velitele dalších jednotek i jednotliví piloti.

Vyšetřovatelé jsou podle prohlášení pevně odhodláni se postarat, aby nikdo z pachatelů vražd ruských občanů na jihovýchodě Ukrajiny neunikl odpovědnosti.

V ruských rukou se zatím nachází pouze ukrajinská pilotka, která se údajně podílela na smrti dvou ruských novinářů. [celá zpráva]

Kyjev se domáhá repatriace důstojnice, kterou zřejmě zajali proruští rebelové a předali Rusům.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků