Hlavní obsah
Zřícený most ve Spišské Nové Vsi Foto: Policie SR

Ve Spišské Nové Vsi spadl most pro pěší

V pátek kolem 4:30 ráno se zřítila ve Spišské Nové Vsi na východě Slovenska lávka pro pěší a cyklisty. Most v tu chvíli přecházela žena, která utrpěla zranění.

Zřícený most ve Spišské Nové Vsi Foto: Policie SR
Ve Spišské Nové Vsi spadl most pro pěší

Lávka byla vedle mostu přes Hornád spojujícího Starosaskou a Leteckou ulici. Prostřední část lávky skončila v řece, ale ne pod vodou. Podle informací televize Joj byla na mostě v době jeho zřícení jedna žena: „Se zraněnou nohou byla převezena do nemocnice.“

Zraněnou ženou je šestatřicetiletá Silvia Šarišská, která šla v pátek ráno po mostu do práce. „Slyšela jsme praskání a najednou vidím, že polovina mostu za mnou je už dole a pak spadl i jeho střed. Lekla jsem se, skočila a zranila si přitom nohu. Padalo to postupně jako skládačka z lega,“ cituje ženu web sme.sk. „Jako první mě napadlo, že umřu a doma zanechám tři děti. Asi pět minut jsem pak seděla na betonu, byla jsem v šoku. Telefonovala jsem mámě a manželovi. Přijeli policisté, přivolali záchranku a v nemocnici mě ošetřili,“ dodala.

Nechápu jak se to mohlo stát

Tři mosty ve městě jsou podle primátora Pavola Bečarika staré 50 až 60 let a čeká je revize. V pátek zřícený most prošel revizí před sedmi lety, kdy v jeho konstrukci nebyla nalezena žádná porucha. „Je velké štěstí, že není školní rok. Po mostě chodí děti z nedaleké školy. Nechápu, jak se to mohlo stát,“ řekla starší obyvatelka města. Okresní policejní ředitel Jaroslav Dulik potvrdil, že vyšetřovatel zahájil trestní řízení ve věci všeobecného ohrožení.

Město vyhlásilo mimořádný stav a upravuje dopravní značení, aby vedlejší silniční most sloužil i chodcům a cyklistům. Ve městě zasedl krizový štáb.

Zřícený most ve Spišské Nové Vsi

Foto: Policie SR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků